به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، هتل هما تهران میزبان ضیافت رقیبان دیروز و رفقای امروز بود. نمایندگان دیروز و امروز بخش‌خصوصی در اتاق تهران چند ساعتی از شب را دور هم جمع شدند تا با گذار از صندوق‌های رأی و انتخابات، در اندیشه فردای اتاق بازرگانی باشند و فارغ از برد و باخت‌ها گره‌ای از مشکلات اقتصاد ایران بگشایند.بزرگان این جمع پیشنهاد و توصیه‌هایی نیز برای اعضای جدید داشتند که شنیدنی بود.

رقیبان دیروز و رفقای امروز -  taajeraan.com

مسعود خوانساری رییس اتاق تهران طی سخنانی به انجام پروژه های مطالعاتی و تحقیقاتی صورت گرفته در طول دوره گذشته اشاره کرد و یادآور شد که برخی از مطالعات صورت گرفته در قالب بسته های پیشنهادی از طرف اتاق تهران به دولت ارائه و به در سیاستگذاری‌های اقتصادی به کار گرفته شد. خوانساری همچنین به تقویت روابط بین‌الملل در دوره هفتم اتاق تهران اشاره کرد و با بیان اینکه مناسبات و رفت‌و‌آمدها میان بخش اقتصادی ایران و کشورهای دور و نزدیک در این دوره رونق یافت، از تقویت بیشتر مناسبات بین‌المللی اتاق تهران در دوره هشتم خبر داد.

دوره جدید هیات نمایندگان اتاق تهران و انتظارات و توقعاتی که فعالان اقتصادی در این دوره از نمایندگان خود دارند، موضوع دیگری بود که مسعود خوانساری در باب آن سخنانی را بیان کرد. وی به برقراری تفاهم هسته‌ای لوزان سوئیس و توافق احتمالی چند ماه آتی اشاره کرد و گفت: با توجه به فضای تازه‌ای که در پی تفاهمات اخیر در کشور ایجاد شده است، انتظار فعالان اقتصادی از اتاق بازرگانی آینده این است که در کنار بخش‌خصوصی باشد و تغییر و تحولات در حوزه کسب‌و‌کار را به خوبی به نفع این بخش مدیریت و هدایت کند. خوانساری به برخی نارسایی‌های در حوزه اقتصاد کشور اشاره کرد و حل معضل بیکاری، رفع رکود حاکم بر کسب وکار و جهش در رشد اقتصادی را بخشی از وظایف هدایتگری اتاق بازرگانی در دوره هشتم عنوان کرد.

رییس اتاق تهران، لازمه این هدایتگری و نقش‌آفرینی را هم‌دلی و همکاری اعضای سابق و فعلی هیات نمایندگان اتاق تهران دانست و از نمایندگان دوره گذشته خواست تا در ایجاد فکر و اندیشه و ارائه راهکارهای اقتصادی در کنار اعضای هیات رییسه و هیات نمایندگان دوره هشتم باشند. خوانساری در همین زمینه، از ایجاد مکانیزم تازه‌ای در اتاق تهران خبر داد که قرار است در دوره هشتم شکل بگیرد و تجربیات نمایندگان دوره های گذشته را به خدمت درآورد.

در ادامه این گردهمایی، یحیی آل‌اسحاق پشت تریبون ایستاد و سخنرانی خود را با این جمله آغاز کرد که «روزی که وارد اتاق شدیم با لبخند آمدیم و روزی هم که آن را تحویل دادیم با لبخند رفتیم». وی با بیان اینکه اتاق تهران، امروز به یک الگو تمام عیار در تمامی حوزه ها تبدیل شده است، افزود: این جایگاه به دست نیروهای خدوم و فعال اتاق تهران در هیات نمایندگان و نیز بدنه و پرسنل این اتاق شکل گرفته است و امیداورم با درایت نمایندگان جدید، اتاق بازرگانی تهران چهار سال آینده به مراتب قوی‌تر و توانمندتر از امروز شود. آل‌اسحاق افزود: خوشبختانه هم دولت و هم نظام باور عمیقی با بخش خصوصی پیدا کرده اند و همه آماده هستند تا اقتصاد را به صاحب اصلی آن یعنی فعالان اقتصادی و بخش خصوصی واگذار کنند، از این رو اتاق بازرگانی تهران نیز امروز بسترهای لازم را برای یک جهش و گام بلند در نظام اقتصادی ایران در اختیار دارد. آل اسحاق در ادامه رییس جدید اتاق تهران را مورد خطاب قرار داد و گفت: امکانات و توانمندی های مالی و سخت‌افزاری اتاق تهران در حال حاضر در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و در عین حال کادر مدیریتی و پرسنل اتاق تهران نیز بسیار توانمند و کارا و سلامت هستند، از این رو همه ظرفیت‌ها و امکانات در اختیار شما است تا نقش‌آفرینی اتاق تهران در عرصه داخلی و بین المللی اقتصاد کشور را دو چندان کنید.

رقیبان دیروز و رفقای امروز -  taajeraan.com

عضو هیات نمایندگان دوره هشتم اتاق تهران در ادامه چند پیشنهاد و توصیه هم داشت. او با بیان اینکه اتاق بازرگانی در روند معماری نظام جمهور اسلامی ایران در حوزه اقتصاد، تاکنون نقش پررنگی داشته است، گفت: یکی از وظایف امروز ما این است که از دولت مداخله‌گر عبور کنیم و به دولت حاکمیتی دست یابیم. خوشبختانه این تغییر در نگرش اقتصادی، به صراحت در اصل 44 قانون اساسی نیز قید شده و مقام معظم رهبری نیز بارها در سخنان خود به آن اشاره و تاکید کرده اند، بنابراین حرکت مطالبه‌گر اتاق تهران در دوره هشتم باید ایجاد دولت حاکمیتی باشد.

سیدحمید حسینی عضو سابق هیات رییسه و هیات نمایندگان اتاق تهران نیز طی سخنانی از اینکه اتاق تهران با عملکردی که در دوره قبل به جا گذاشت، به اتاق فکر و اندیشه تبدیل شده است اظهار رضایت و خوشحالی کرد و گفت: یکی از نقاط ضعف اتاق بازرگانی در دوره های گذشته، کمرنگ بودن بخش تحقیقات و پژوهش بود که در دوره ششم و به خصوص در دوره هفتم این بخش تقویت شد و در حال حاضر اتاق تهران در سطح گفتمان کشور سهم بسزایی دارد. وی پس از آنکه گفتمان‌سازی اتاق تهران را مورد تاکید قرار داد، عملکرد برون مرزی اتاق تهران را نیز مثبت ارزیابی کرد و افزود: در دوره هفتم به رغم تمام سخت‌گیری‌های برخی کشورها، توانستیم هیات های متعددی را از تهران به کشورهای اروپایی و آسیایی اعزام کنیم و همچنین پذیرای هیات های زیادی از سایر کشورها بودیم. حسینی خدمت‌رسانی به اعضا از جمله در حوزه‌های مالیاتی و تامین اجتماعی را پررنگ توصیف کرد اگرچه به گفته وی در این زمینه اطلاع رسانی مناسبی به اعضا در خصوص خدماتی که ارائه شد صورت نگرفت. وی در ادامه توصیه هایی نیز به اعضای هیات رییسه و هیات نمایندگان دوره هشتم داشت. حسینی گفت: دولت باید نهاد پاسخگو باشد و اتاق بازرگانی نیز نباید فقط به دنبال تعامل و لابی‌گری با دولت باشد از این رو اتاق دوره هشتم باید حضور پرقدرت و مطالبه‌گر خود را ادامه دهد.

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: