به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

تازه ترین آمارهای بخش ICT که توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی کشور منتشر شده، تعداد کاربران یا مشترکین اینترنت در سه ماهه نخست سال جاری را بیش از 78 میلیون معین نموده که حدود 69 میلیون از این تعداد مشترک اینترنت موبایل هستند که به دلیل کیفیت نامناسب اینترنت ثابت ناگزیر به استفاده از اینترنت موبایل به رغم هزینه بالای آن و پرداخت های سرسام آور به اپراتورهای تلفن هستند. اکنون افزایش قیمت بسته‌های اینترنتی فشار بیشتری به مردم وارد میکند زیرا بدلیل شیوع ویروس کرونا، زندگی کاری و شخصی افراد بیش از گذشته به فضای مجازی وابسته شده است. به گفته حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان رگولاتوری کشور، «بالابردن قیمت در برخی اپراتورهای تلفن همراه، درحالی که مردم به دلیل شیوع کرونا وابستگی بیشتری به فضای مجازی پیدا کرده اند، غیرمنطقی و غیرمعقول است...»

آذری جهرمیبا این که پس از پیگیری های مداوم مسئولین و گذشت یک ماه و نیم، سرانجام ایرانسل و همراه اول وادار به بازگرداندن بسته های بلند مدت اینترنتی شدند، افزایش ناگهانی قیمت خدمات اینترنتی به هیچ عنوان توجیه اقتصادی نداشته و هم ردیفی آن با محصولات و کالاهای تولیدی به عنوان دلیلی برای بالارفتن قیمت آن عذری بدتر از گناه است، زیرا ارائه خدمات برای اپراتورها در مراحلی که مخارج اولیه آن پرداخت شده دیگر هزینه‌ساز نیست و در واقع کاملا سودآور می باشد. به گفته محمد جواد آذری جهرمی، هزینه‌های اپراتورها مانند اجاره مکان، مسائل فنی و نیروی انسانی ثابت است، اما درآمدشان رشد داشته است. آذری جهرمی می‌افزاید، گزارش‌های سال مالی که از سوی شرکت‌های اپراتورها اعلام شده و بر اساس آن مالیات پرداخت می‌کنند، حاکی از سودهای چند هزار میلیارد تومانی در سال گذشته است. از سمتی دیگر نیز شیوع کرونا استفاده مردم از اینترنت را بالا برده و براساس گزارش‌هایی که وجود دارد در برخی از ماه‌ها درآمد آن‌ها رشد 40 درصدی داشته است.

گرانی بسته های اینترنتی توسط همراه اول و ایرانسل و حذف بسته‌های بلندمدت که برای کاربران به صرفه‌تر است، به گفته آذری جهرمی مصداق گران‌فروشی است و با این که اقداماتی از سوی مسئولین برای برخورد با این گرانی، بازگرداندن بسته های بلند مدت و درغیر این صورت جریمه این شرکت ها (معادل میلیاردها تومان در روز) در جریان بوده، اما در نبود فضای رقابتی بازار، این تمهیدات راه به جای نبرده است.

شکایت مشتریان از گرانفروشی و بی کیفیتی اینترنت در کشور، نحوه خدمات اپراتورهای تلفن، به ویژه تلفن همراه، بسته های اینترنتی، سرعت پائین و هزینه بالا پدیده جدیدی نیست، اما به رغم برپائی سامانه های رسیدگی به شکایات و فساد اینترنتی، اولتیماتوم وزارت اطلاعات، و حتی دستور ریاست جمهوری برای پایان دادن به گرانفروشی توسط شرکت های ارائه خدمات، گرانفروشی همچنان ادامه دارد. آذری جهرمی با وجود اذعان به تخلف اپراتورها درافزایش تعرفه بسته های اینترنتی و اشاره به اختیارات سازمان تنظیم مقررات برای برخورد با چنین تخلفاتی، از عدم کفایت اختیارات این سازمان و نبود ابزار مناسب برای جلوگیری از گرانفروشی بی منطق متخلفین سخن می‌گوید، اما حلقه مفقوده دراین میان که به آن اشاره ای نمی شود، کاستی های سیستمی و انحصار است که در را برای گرانفروشی بی منطق باز گذاشته است. 

به طور کلی قیمت های بی منطق و گرانفروشی کما بیش در همه جای دنیا وجود دارد ولی این پدیده در بیشتر موارد ناشی از انحصار در تولید و عرضه است. در این میان، اقتصادهای موفق آنانی بوده‌اند که با انحصار دولتی و غیردولتی مقابله می کنند تا شرایط برای رقابت سالم اقتصادی فراهم شود. در این اقتصادها، اگر رشد قیمت یک کالا از حد متعارف بیشتر شود، مردم آن جنس را نمی خرند و تولید کننده با زیان مواجه می شود؛ بنابراین، شرکت‌های تولیدی جرات افزایش قیمت کالای خود را ندارند، زیرا کالاهای مشابه توسط دیگر شرکت ها با قیمت پائین تر در اختیار مردم قرار دارد. تقاضای دولت از مردم برای نخریدن کالاهای گران تنها زمانی کارساز خواهد بود که رقابت کافی اقتصادی وجود داشته باشد. برای مثال دولت سنگاپور پس از تجربه دورانی با قیمت های بی منطق و نامعقول برخی کالاها، از مردم خواست گرانفروش ها را بایکوت کنند و از آنجاکه رقبای دیگر در صحنه آماده فروش همان کالاها با قیمت های کمتر بودند، توصیه‌های دولتی قابل اجرا شد.

درهمین راستا، درمیان کشورهائی که در زمینه تسهیل خدمات اینترنتی گام های سازنده ای برداشته اند باید از هندوستان نام برد که با ارزانترین قیمت تامین خدمات اینترنتی درصدر کشورهای دنیا قراردارد، و علت موفقیت این کشور داشتن بازار رقابتی بسیار فعال و تلاش‌های یک شرکت خدماتی برای جلب هرچه بیشتر مشتری با ارائه مشوق های بسیاری بوده است.  قرقیزستان نیز کشور دیگری است که به همین دلیل در فهرست پنج کشور ارزان دنیا برای ارائه خدمات اینترنتی قرار دارد.  متاسفانه درکشورما هم زمان با افزایش قیمت‌های کالاهای اساسی، اپراتورهای تلفن نیز به میدانی برای گرانفروشی تبدیل شده و توصیه‌های دولتی هم در نبود فضای رقابتی، در حد حرف باقی مانده است.

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به نظر شما، کدام یک از موارد زیر نقش مهمتری در تشدید مشکلات اقتصادی کشور داشته است؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: