به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

 سایت تجارت نیوز به نقل از تجارت فردا در مقاله ای آقای محمد مهدی بهکیش با عنوان سکته اقتصادی و خطر فرو رفتن در رکودی عمیق دلایل تداوم بحران جاری اقتصادی را به خوبی توضیح داده است.  در صدر فهرست این عوامل روابط بین المللی نامطلوب کشور قرار دارد. همکاران ما و شما در وبسایت تاجران در مورد عدم موفقیت دولت در مدیریت و حل مسئله تحریم ها تا کنون مطالب متعددی به رشته تحریر درآورده اند. برای نمونه چند ماه گذشته مدیر وبسایت در جمعبندی مرور موارد دهگانه نامه سرگشاده 50 اقتصاددان پس از شش سال، تحت عنوان تحریم و یارانه دو مشکل قابل حل به روابط بین الملل به عنوان یکی از مهمترین دو موضوع ضروری که توجه دولت را می طلبد اشاره داشت. 

آقای بهکیش در نکته دوم به فقدان اطلاعات درست و به موقع اشاره کرده اند.  آقای علیزاده نیز در نخستین مطلبی که در همکاری با وبسایت تاجران داشتند بر همین موضوع تأکید کردند و یکی از دیگر مقالاتشان با عنوان سکوت آماری در بخش صنعت بر این مهم صحه گذاشته و از آن زمان به بعد نیز بارها این مطلب توسط ایشان و دیگر فعالان اقتصادی مطرح شده است.

نکته سوم در مطلب آقای بهکیش بی اعتمادی عمومی است.  آقای فرامرزی در مقاله اخیر خود عدم اعتماد در بازار نتیجه عهد شکنی دولت، بر همین موضوع یعنی تصمیمات دولت که موجب بی اعتمادی عمومی شده است تأکید دارد. این امر باعث می شود سرمایه گذاران و بنگاه های اقتصادی به سبب این بی اعتمادی فعالیت های خود را کاهش دهند.

آقای بهکیش در ادامه مطلب خود به پنج عامل دیگر که موجب استمرار وضعیت نامطلوب اقتصادی کنونی شده است می پردازد.  در میان آنها وابستگی به درآمد نفتی نیز به چشم می خورد و همانگونه که پیشتر آقای فرامرزی در مرور نکته سوم نامه 50 اقتصاددان و همچنین خانم دلاوری در مطلب خود با عنوان نفت برنامه اتمی ته کشیده است اشاره کرده اند بسیار حائز اهمیت است.

در هر صورت اگر مطلب ارزشمند جناب بهکیش را نخوانده اید، آنرا به شما توصیه می کنیم. کارشناسان وبسایت تاجران از ایشان و تجارت نیوز و تجارت فردا به خاطر بیان شیوا و رسای اساسی ترین مسائل اقتصادی کشور و مشارکت در بسط گفتمان اقتصادی نهایت قدردانی را دارد.

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: