به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

"حرف حساب"  هر بار به معرفی یکی از فعالان و تلاشگرانی می پردازد که در مسیر حل مشکلات اقتصادی می کوشند و این بار نوبت به آقای دکتر سید حمید حسینی، عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی تهران می رسد.

دکتر سید حمید حسینی عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی تهران و از اعضای هیأت مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران، اتحادیه تولید و صادرات نساجی است.  او همچنین یکی از پرتلاش ترین فعالان بخش خصوصی است که بسیاری از خوانندگان وبسایت تاجران با تلاش ها و فعالیت های او در پیشبرد اهداف و منافع بخش خصوصی آشنا هستند. 

سید حمید حسینی فعالانه پیگیر راهکارهایی است که حتی در شرایط اقتصادی دشوار کنونی، به پیشرفت اقتصاد کمک کنند.  وی یکی از پیشگامان افزایش حضور و فعالیت بخش خصوصی در صنعت پتروشیمی است.  از دیگر اقدامات او انتشار مقالات و انجام مصاحبه های متعددی است که در مسیر بسط گفتمان اقتصادی در روزنامه ها و یا سایر رسانه ها می بینیم.  از جمله مهمترین مطالب مورد توجه دکتر حسینی می توان به تأکید او بر لزوم شفافیت بیشتر در تصمیمگیری های اقتصادی،  کاهش مداخله دولت در اقتصاد و لزوم مدیریت اقتصادی بهتر اشاره کرد.  در ادامه به نمونه هایی از این اقدامات اشاره می کنیم:

- سوءمدیریت دولت مانع از تحقق اهداف اقتصادی مانند توسعه بازار بورس است.
- بانک مرکزی باید به صورت شفاف، برنامه‌های خود را اعلام کند و حداقل در یک مقطع زمانی یک ساله، بر اجرای این برنامه‌ها پایبند باشد.
- عدم شفافيت در بودجه ‏نويسي و نبود نظارت در هزينه کردن بودجه موجب شده تا قانون برنامه بودجه در ايران فسادآور باشد.
- بازگذاشتن دست دولت در استفاده از درآمدهای نفتی که به عقیده ایشان خلاف منافع اقتصادی کشور خواهد بود. 

سید حمید حسینی برای حل مسائل اقتصادی رویکردی عملگرایانه دارد.  برای مثال، ضمن اذعان به اینکه دونرخی بودن ارز می تواند فساد برانگیز باشد گفت نرخ ارز تاثير مستقيم  بر توده های مردم و قيمتها دارد ، بايد با دونرخی بودن ارز کنار بياييم. به اعتقاد ایشان این اقدام اجازه خواهد داد تا برخی کالاهای اساسی با نرخ مرجع وارد شوند. 

آقای دکتر حسینی علاوه بر ارائه دیدگاه های بخش خصوصی در رسانه ها ومطبوعات، در وبسایت خود صاحبان کسب و کار و فعالان اقتصادی را در جریان تلاش های اتاق در مسیر تحولات اقتصادی قرار می دهند.  همین اقدام ایشان که اقدامات و تفکرات اتاق را به شکلی شفاف ارائه می کند اهرم مؤثری برای مطالبه شفافیت بیشتر تصمیمگیری های دولتی توسط ایشان است. 

آقای حسینی در آخرین روز ثبت نام از نامزدهای مجلس نهم رسما نامزد ورود به عرصه این انتخابات شد تا بتواند تجارب خود در تجارت و اقتصاد کشور را به مجلس منتقل کند.  ایشان به خوبی می دانند که مشکلات اقتصادی ما نمی تواند بدون رفع موانع سیاسی موجود برطرف شود. 

ما از دکتر سید حمید حسینی که فعالانه و با صداقت به عنوان نماینده ای از بخش خصوصی می کوشند تا شرایط و فضای کسب و کار را بهبود بخشند سپاسگذاریم.    

حرف حساب های گذشته

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: