به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

رهبران هفت کشور قدرتمند صنعتی جهان نگران تصمیم بریتانیا مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا هستند و معتقدند این موضوع می تواند عواقب سنگینی برای اقتصاد جهانی داشته باشد.  بیانیه پایانی گروه هفت می گوید: با در نظر گرفتن شرایط خاص کشورها، ما متعهد می شویم تا سیاست های اقتصادی خود را مستحکم کرده و با هماهنگی لازم بتوانیم سیاست های قوی و معتدل را برای دستیابی به روند رشدی متوازن، پایدار و قوی اعمال نماییم.  "برکزیت" واژه ای است که به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اشاره دارد.

ماه گذشته، صندوق بین المللی پول پیشبینی رشد اقتصاد جهانی خود را به 3.2 درصد کاهش داد که دو دهم درصد پایین تر از تخمین گذشته اش بود.

 گروه هفت که متشکل از بریتانیا، آلمان، کانادا، فرانسه، ایتالیا، ژاپن و آمریکاست معتقدند "برکزیت" یا خروج بریتاینا از اتحادیه اروپا که در رفراندومی که ماه آینده برگزار خواهد شد تعیین می شود می تواند عواقب ویران کننده ای برای اقتصاد داشته باشد. انگلا مرکل، صدراعظم آلمان از طرف گروه هفت اعلام کرد که این گروه امیدوار است بریتانیا عضوی از اتحادیه اروپا باقی بماند.

از سوی دیگر این گروه نسبت به اقدامات چین در دریای جنوبی چین و دریای چین شرقی ابراز نگرانی کردند. در موضوعی جداگانه، گروه هفت به مهاجرت های خواسته و ناخواسته به عنوان چالشی بزرگ اشاره کردند. در بیانیه پایانی نشست امسال آمده: گروه هفت متوجه مقیاس گسترده موج مهاجرت ها و پناهندگی ها نیز هست و معتقد است این چالش جهانی راه حلی جهانی می طلبد.

گروه هفت همچنین تحریمهای خود علیه روسیه را تمدید کردند و دیوید کامرون در کنفرانس مطبوعاتی خود پس از این اجلاس اعلام کرد تا زمانی که توافق مینسک به طور کامل اجرایی نشود تحریم ها به قوت خود باقی خواهند ماند.

دوران پساتحریم و اقتصاد جهانی

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به نظر شما، کدام یک از موارد زیر نقش مهمتری در تشدید مشکلات اقتصادی کشور داشته است؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: