به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

دومین مجمع ایران و اروپا از تاریخ 24 تا 25 سپتامبر 2015 برابر با 2 تا 3 مهرماه 1394 در ژنو برگزار خواهد شد. این نشست فرصتی برای صاحبان کسب و کار و فعالان اقتصادی است تا فرصت های دوران پساتحریم را ارزیابی کرده و راهبردهای مناسبی برای فاز بعدی رشد و توسعه ایران بیاندیشند.

به نقل از برگزار کنندگان این همایش، برنامه این دوره شامل توجه ویژه به چالش های مالی و سرمایه گذاری شرکت ها خواهد بود.  توسعه کسب و کار در ایران از منظر برنامه ریزی هوشمند مدیریت تجاری، حقوقی و ریسک های حیثیتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.  این همایش با تشویق هم اندیشی میان فعالان اقتصادی بخش های مختلف می کوشد تا با همکاری و تعامل میان آنان مناسب ترین روش های انجام کسب و کار را ترویج کرده و راه حل هایی مشترک برای چالش های مشترک طرفین تجاری بیابد.

توافق تاریخی برجام بین ایران و گروه پنج بعلاوه یک، نوید رفع تحریم ها را به ارمغان آورد. ایران در آستانه بازگشت مجدد به بازارهای بین المللی کالا، خدمات و سرمایه قرار دارد و این همایش می تواند فرصت مغتنمی برای بسط روابط میان فعالان اقتصادی داخل و خارج کشور باشد.

نخستین مجمع ایران و اروپا با هدف برنامه ریزی برای سرمایه گذاری و تجارت در دوران پساتحریم، به همت موسسه یوروپین ویس در لندن برگزار شد.  محمد نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس جمهوری، در نامه ای خطاب به برگزار کنندگان این همایش، با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز اولین همایش بین المللی در لندن اشاره کرد: سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران، حمایت از حضور فعال سرمایه گذاران خارجی در توسعه زیرساختها و گسترش روابط در بخش های مالی و بانکی کشور است.  وی در بخش دیگری از این نامه تأکید کرد: گردهمایی فعالان اقتصادی و رایزنی پیرامون موضوعات بیمه، بانک و بورس فرصت مناسب بسترسازی برای افق های جدید پیوند اقتصاد ایران با اروپا خواهد بود. 

 

پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران؛ حسن قالیباف اصل، مدیرعامل شرکت بورس؛ پرویز عقیلی، مدیرعامل بانک خاورمیانه؛ رضا سلطانزاده، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع ایران؛ یونس مظلومی، مدیرعامل شرکت بیمه رازی؛ رضا انصاری، مدير امور بين‌الملل بانک اقتصادنوين؛ محمد نیکجو، معون ادغام و تملیک شرکت تأمین سرمایه امین در میان شرکت کنندگانی هستند که از ایران در این همایش حضور خواهند داشت.

برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانید به سایت دومین همایش ایران و اروپا مراجعه کنید و یا در توئیتر آخرین اخبار و تحولات مرتبط با این همایش را دنبال نمایید.   

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: