به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

اتاق بازرگانی تهران -  taajeraan.com

اعضای هیات نمایندگان، مسعود خوانساری را به ریاست اتاق بازرگانی تهران برگزیدند. مهدی جهانگیری و علا میرمحمد صادقی نایب رئیسان اتاق، سید حامد واحدی، خزانه دار و سیده فاطمه مقیمی، منشی هیات رئیسه در دوره آتی خواهد بود.  کارشناسان تاجران در این مقطع حساسی که بخش خصوصی با آن روبروست آرزوی موفیت دارد و به ویژه از انتخاب خانم مقیمی در جمع پنج نفره هیات رئیسه ابراز خرسندی دارد. امید است بیش از پیش شاهد حضور فعال تر بانوان فرهیخته در سمت های عالی مدیریتی باشیم.  

جا دارد از تلاش های اعضای دور هفتم به ویژه یحیی آل اسحاق تقدیر شایسته ای بشود به خصوص به سبب مدیریت به نسبت موفقی که در تنگنای تحریم ها از خود نشان دادند و با خردگرایی و جسارت لازم گفتمان اقتصادی را به جایی بسط دادند که امروز به گفته رئیس جدید اتاق "نسیم خردورزی وزیدن گرفته."

مصادف شدن انتخابات این دوره اتاق های بازرگانی با گذار به دوران پساتحریم یادآور مسئولیت کم سابقه و خطیر اعضای هیات نمایندگان و هیات رئیسه است تا در این دوران که می تواند دوران طلایی بخش خصوصی باشد از تمام فرصت های موجود و پیش رو نهایت بهره برداری را بکنند.

خوانساری در اولین سخنرانی خود در سمت رئیس اتاق تهران مطالبی امیدوار کننده ابراز داشت.  وی گفت: اتاق در دوره آینده تلاش می کند که صدای بخش خصوصی را رساتر به ارکان نظام برساند. خوانساری با اشاره به اضافه شدن بخش کشاورزی به ساختار اتاق گفت که وظیفه اتاق در دوره آینده در این زمینه سنگین تر خواهد بود و امیدواریم با همکاری اعضای هیات نمایندگان دولت و بخش خصوصی عقب ماندگی ها در بخش کشاورزی را جبران کنیم. به نحوی که با همکاری خانه کشاورز و وزارت جهاد کشاورزی مشکلات بخش کشاورزی حل و فصل شود.

او گفت: دوره هشتم هیات نمایندگان اتاق تهران، در شرایطی آغاز به کار می کند که نسیم خرد گرایی و اعتدال بر اقتصاد وزیدن گرفته ونابسامانی هایی که در چندسال گذشته بر اقتصاد حاکم بود تا حدودی بهبود یافته است. اکنون ابرهای بحران ساز و سیاه در حال دور شدن از اقتصاد ایران است و مردم به آینده امید پیدا کرده اند. خوانساری در ادامه به این نکته اشاره کرد که همه ارکان نظام بر این باور هستند که نجات اقتصاد ایران باید توسط بخش خصوصی صورت گیرد و اگر در 35 سال گذشته، اقتصاد ایران با مشکلات عدیده ای رو به رو بوده به این دلیل است که به بخش خصوصی کمتر بها داده شده است.

خوانساری سپس به تفاهم لوزان اشاره کرد و با بیان اینکه به دنبال این اتفاق، امید تازه ای پیش روی بخش خصوصی باز شده است، به مسولیت های تازه اتاق بازرگانی در این دوره اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین اقدامات و برنامه های اتاق تهران در دوره هشتم را می توان در قالب سه برنامه گنجاند؛ نخست آنکه دولت و بخش خصوصی در همکاری با یکدیگر راه خروج اقتصاد کشور از رکود را پیگیری کنند، همچنین به رشد اقتصادی مثبت در سال 94 دست یابیم و سرانجام آنکه پس از سالیان دراز بتوانیم به بازارهای جهانی دسترسی پیدا کنیم. به گفته رییس اتاق تهران، توافق لوزان در گام نخست منجر به آن شد که زمینه های سرمایه گذاری در داخل کشور بیشتر شود از این رو، نیاز به گروه های کارشناسی خبره و متخصص در حوزه های مالی، بانکی و بیمه ای به طور جدی احساس می شود تا با کمک دولتمردان بتوانیم بستر مناسبی برای سرمایه گذاری های خارجی در کشور را فراهم کنیم.

علا میر محمدصادقی نیز در این جلسه گفت: نه تنها 35 هزارفعال اقتصادی که در سراسر کشور عضو اتاق هستند، بلکه تمام کسانی که مدیریت بنگاه های اقتصادی را برعهده دارند، چشم امیدشان را به اتاق دوخته اند. میرمحمدصادقی ابراز امیدواری کرد که این دوره از هیات نمایندگان نسبت به دوره قبل، سرافرازی بیشتری کسب کند.

مهدی جهانگیری نیز طی سخنانی مهم ترین اقدام اتاق تهران در دوره جدید را عملیاتی کردن وعده‌ها و قول و قرارهای انتخاباتی عنوان کرد و گفت: برای تحقق این وعده ها همراهی با قوای سه گانه از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است که امیدواریم در این دوره این تعامل به طور جدی تر از گذشته ادامه داشته باشد.

سیده فاطمه مقیمی نیز گفت: این اولین بار است که یک بانوی فعال اقتصادی در ترکیب هیات رئیسه اتاق تهران قرار می‌گیرد و خوشحالم که این قرعه به نام من افتاده است امیدوارم بتوانم در این سمت، راه را برای فعالیت بیشتر و حضور پررنگ‌تر بانوان بازرگان و کارآفرین که در عرصه اقتصادی تلاش می‌کنند هموارتر کنم.  این عضو هیات رئیسه اتاق تهران با تقدیر از عملکرد هیات رئیسه قبلی اتاق عنوان کرد که هیات رئیسه جدید نیز باید با جدیت و تلاش پیگیر مطالبات بر حق بخش خصوصی باشد و صدای رسای فعالان عرصه اقتصاد کشور باشد.

سید حامد واحدی نیز گفت: امیدوارم اتاق در موقعیت پساتحریم با رویکردی مثبت، پویا، نوآورانه و با به کار گیری تجربیات گذشته به فعالیت بپردازد.

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: