به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

در خردادماه امسال در مقاله وزارت اطلاعات به دنبال ایجاد امنیت اقتصادی برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان است با اشاره به اظهارات وزیر محترم اطلاعات در خصوص ایجاد امنیت اقتصادی برای سرمایه گذاران و کارآفرینان تأکید کردیم که کارشناسان تاجران از روند مثبت همگرایی فکری فعالان اقتصادی و سیاستگذاران و نهادهای دولتی و حکومتی ابراز خرسندی می کنند و امیدوارند در فضای پساتحریم بتوانیم با بازتعریف به روز مفاهیم قدرت، امنیت، استقلال در پرتو تجارب و تحولات چند دهه اخیر در عرصه های بین المللی رویکرد و عملکرد خود را برای استفاده بهینه از فرصت های برجام و دیگر فرصت های پیش رو بهبود بخشیم.

جای خوشوقتی است که حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در ماه گذشته در جمع هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع معادن تهران حاضر شدند و مجددا سلامت اقتصادی و امنیت اقتصادی را برای رسیدن به شکوفایی اقتصادی لازم دانسته و تأکید کرد: دستگاه های حكومتی در هر كشور باید هم امنیت و هم آرامش را ایجاد كنند؛كار وزارت اطلاعات این است كه هم امنیت ایجاد كند و هم خودش متعرض مردم نمی شود؛ كاركرد وزارت اطلاعات این است.

وزیر اطلاعات اظهار داشت: در عرصه اقتصاد تمام تلاش این است كه امنیت سرمایه‌گذاری و سلامت سرمایه‌گذاری در بخش مالی و اداری و فعالیت‌های تولیدی و تجاری فراهم شده و سلامت برقرار باشد.

دكتر علوی تصریح كرد: هدف ما این است كه فرار مالیاتی و زمین‌خواری در جامعه نباشد. چرا كه اینها فساد هستند و جلوی آن نیز باید گرفته شود ما هم كمك می‌كنیم و اطلاعاتی به دست می‌آوریم كه برمبنای آن بتوانیم قاچاق كالا را كنترل كرده و اجازه ندهیم انگل‌ها، مزاحم تولیدات فعالان اقتصادی باشند و در این راه تمام تلاش خود را به كار خواهیم گرفت.

در این دیدار 180 دقیقه ای فعالان و نخبگان اقتصادی و عضو اتاق بازرگانی نیز با وزیر اطلاعات گفتگو کردند و برخی از انتظارات خود را برشمردند.

مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی تهران، شفاف سازی فضای اقتصادی کشور و حذف امضاهای طلایی را مهم ترین تقاضای فعالان و سرمایه گذاران بخش خصوصی دانست و خواستار شرایط برابر در فضای کسب و کار شد تا بخش خصوصی بتواند با بخش دولتی رقابت کند.  

از دیگر نکات قابل توجه در سخنان وزیر اطلاعات نقش تضمینی بازوی امنیتی نظام بود. وی گفت: امنیت باید از لحاظ قوانین و مقررات به گونه‌ای باشد كه سرمایه‌گذار احساس كند صاحب اول و آخر دارایی‌اش، خودش است و در این میان ما به عنوان بازوی امنیتی نظام تضمین می‌دهیم كه نه تنها متعرض سرمایه نشویم بلكه اگر كسی بخواهد به سرمایه یك سرمایه‌گذار تعرض كند، جلوی آن گرفته شود. وزیر اطلاعات ادامه داد: همانطور كه در عرصه سیاسی و نظامی، سردار داریم، در عرصه اقتصاد نیز سردارانی داریم كه افراد صاحب كار و تولید هستند و باید از آن ها حمایت شود.

سپاه پنج میلیون نفری اقتصادی کجاست؟ سی و سه ماه رفت، چهارده ماه مانده

وزارت اطلاعات به دنبال ایجاد امنیت اقتصادی برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان است

نگاه وزارت اطلاعات به اقتصاد فراقوه‌ای باشد (نخستین دیدار وزیر اطلاعات با اعضای اتاق بازرگانی 1392)

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: