به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نه اینکه دو نفر چگونه راه می‌روند، نه اینکه چه طوری راه می‌رود، بلکه ببینیم قدم را به کجا برمی‌دارد، این دومی مهم است، والا نقد کنیم که تند و کند راه رفت و یک نفره و سه نفره راه رفت که نقد نیست. نقد کنیم به کجا و به چه سمت حرکت کرد و نتیجه قدم چه بوده و به چه مقصدی رسید. اینها بخش هایی از سخنان رییس جمهوری در مراسم جایزه کتاب سال بود که اشاره داشت به برخی از نقدهایی بر راه رفتن وزیر امور خارجه کشورمان با جان کری.

محمدجواد ظریف در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ به حضار تأکید کرد: آن چه مهم است این است که ما نظام سیاسی بسیار پویایی داریم و درکی که وجود دارد این است که دولت آقای روحانی و کل کابینه و بالاتر از آن، رهبر انقلاب امروز از حرکت ها و مذاکرات حمایت می کنند و همه باید برای رسیدن به مساله اقدامات لازم را انجام دهند. وی تصریح کرد: ما این مساله را در نظر داریم که ما مسئول هستیم و اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، خودمان را مسئول می دانیم. نمی خواهیم وارد بازی های دیگر شویم و ما درباره موفقیت صحبت می کنیم نه شکست، و به مردممان هم امید داریم.

حمایت مقام معظم رهبری در این مقطع نه تنها حیاتی است بلکه تاریخی است. در سی و شش سالی که از بهار آزادی بهمن 57 گذشته امتحانات بزرگ الهی را پس داده ایم. پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، پایان هشت سال جنگ تحمیلی و اینک توافق نهایی هسته ای شاید مهمترین اتفاقات تاریخ انقلاب باشند که هر بار با درایت مقامات مسئول و همدلی آحاد مردم از گردنه های پرخطر آنها گذر کرده ایم .

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی یک بار دیگر تأکید کردند: من با ادامه و پیشرفت مذاکرات و رسیدن به توافق خوب موافقم و قطعاً ملت ایران هم با هر توافقی که در بر دارنده عزت و احترام او باشد، مخالفتی ندارد.

به اعتقاد کارشناسان تاجران، پاسخ پرسش روحانی مبنی بر اینکه "به کجا و به چه سمت حرکت کرد و نتیجه قدم چه بوده و به چه مقصدی رسید" در اظهارات مقام معظم رهبری مشهود است.  امیدواریم جشن پیروزی بزرگ آغاز دوران پساتحریم را هر چه زودتر شاهد باشیم. توافق نهایی در همین نزدیکی است و شاید یکی دو قدم بیشتر با آن فاصله نداشته باشیم. در اینجا سئوالی که جواد ظریف مطرح کرد قابل توجه است. اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، چه کسی مسئول این فرصت سوزی تاریخی و عواقب جبران ناپذیر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی آن خواهد بود؟

تشدید تدبیر، نه تمدید امید

مراجع، روحانی، ظریف و توافق نهایی

هزینه اقتصادی و امنیتی شکست مذاکرات از حساب خارج است

توافق ملی، توافق نهایی؛ نوشدارویی قبل از مرگ سهراب

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: