به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

روابط عمومی سازمان توسعه تجارت با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد مراسم روز ملی صادرات به دلیل هماهنگی برای حضور رییس جمهوری دو روز زودتر از موعد تقویمی، یکشنبه 27 مهرماه جاری برگزار خواهد شد. در هجدهمین مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات علاوه بر رییس جمهوری، برخی از وزرا، نمایندگان مجلس و مقامات بلندپایه کشوری حضور دارند و از 50 صادرکننده نمونه کشوری تجلیل خواهد شد.

روز ملی صادرات - تاجران taajeraan.com

ولی‌الله افخمی‌راد، رئیس سازمان توسعه تجارت در گفتگو با دنیای اقتصاد گفت ما تردیدی نداریم که تحریم‌ها سبب شده تجارت کشور در تنگنا قرار گیرد و منکر آن هم نیستیم. به ویژه تحریم نظام بانکی موجب شده حجم تجارت خارجی کشور کاهش پیدا کند و هزینه‌های دادوستد افزایش یابد که در نتیجه رقابت‌پذیری کاهش می‌یابد، اما برخی از موانع مربوط به دستگاه‌های اجرایی است که در این راه چاره‌ای جز مطرح کردن این مشکلات در شورای عالی صادرات نداریم.

امید است با واقعبینی موجود مسیر دستیابی به توافق نهایی هر چه سریعتر طی شود. کاهش وابستگی به درآمد نفت این روزها بیش از هر زمان دیگری محسوس است. صندوق جهانی پول کاهش بهای نفت را پیش بینی کرده. بهای نفت در این هفته به پایین ترین میزان در چهار سال گذشته رسید و بنا به گزارش دویچه بانک و به نقل از اکونومیست، 7 کشور از 12 کشور عضو اوپک در صورت کاهش قیمت بهای نفت به زیر بشکه ای 100 دلار با کسر بودجه مواجه خواهند شد که ما نیز در این گروه قرار داریم. امید است با رفع تحریم ها و بازگشت کشور به سیستم های مالی بین المللی راه ها برای صادرات هموار تر شود. روز صادرات بر تمام تولیدکنندگان و صادرکنندگان دلسوز کشور مبارک!  

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: