به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

ونزوئلا ارزانترین ارائه کننده بنزین مصرفی داخلی در جهان است. با حدود 1 دلار می توانید باک 50 لیتری ماشین خود را پر کنید! در کشور ما دولت با یارانه های سوختی که می پردازد سعی در کنترل و پایین نگه داشتن قیمت بنزین دارد. دولت ونزوئلا با توجه به رشد کند اقتصادی، تورم بالا و کمبود مواد غذایی در آن کشور امیدوار است تا با یارانه هایی که بنزین و مواد غذایی اختصاص می دهد کمی از درد اقتصادی مردم به ویژه کارمندان بکاهد. اما دولت ونزوئلا دریافته که یارانه ها عوارض و عواقب ناخواسته دیگری نیز دارد. یکی از آنها به قول اهالی اقتصاد، آربیتراژ یا سودجویی از تفاوت قیمت در بازارهای مختلف است که در نتیجه به قاچاق سوخت و بنزین منجر شده است. ما نیز با پدیده قاچاق سوخت بیگانه نیستیم.

تخمین کارشناسان ونزوئلایی حاکی از آن است که تقریبا 40 درصد مواد غذایی که مشمول یارانه دولتی هستند به صورت قاچاق از مرز آن کشور خارج می شود. این درصد برای کشوری که با کمبود مواد غذایی مواجه است درصد قابل ملاحظه ایست. بیشتر کالاهای قاچاق به کلمبیا می رود که قیمت بنزین در آنجا لیتری 1 دلار و 20 سنت است. 

دولت ونزوئلا برای مبارزه با قاچاق تصمیم به بستن بخش های زیادی از مرز مشترک خود با کلمبیا در شب گرفت و تردد کانتینرها و کالا را هم در طول روز به شدت محدود کرد. بسته شدن مرزها کار را برای قاچاقچیان دشوار نکرد بلکه صدمات بیشتری به تاجران و صادرکنندگان معتبر ونزوئلای وارد کرد و در نتیجه صدمات بیشتری بر بدنه ضعیف اقتصادی آن کشور وارد ساخت.

ما نیز کم و بیش با مشکلات مشابهی دست و پنجه نرم می کنیم. یارانه های سوخت باعث افزایش قاچاق به عراق شده است و سود و منفعت یارانه های دولت ایران به جیب قاچاقچیان می رود. به علاوه، همانند ونزوئلا، دولت ما نیز متوجه شده که یارانه یکی از ابزارهای بی دوام پوپولیستی است که تأثیر چندانی بر بهبود وضع اقتصادی قشر آسیب پذیر جامعه  ندارد. کاهش یارانه های سوخت نیز به مذاق مردم خوش نخواهد آمد چون می تواند به اعتراضات و نارضایتی هایی منجر شود. این امر می تواند دست دولت را برای تخصیص بودجه به پروژه های هدفمند برای بهبود وضعیت اقتصادی قشر آسیب پذیر ببندد. در هر صورت، یارانه ها از هر نوعی که باشند به افزایش بیش از حد مصرف منجر خواهند شد چون قیمت کالاها را تصنعی پایین می آورد. در مورد بنزین نیز باعث افزایش مضاعف آلاینده ها شده که به نوبه خود هزینه های بهداشتی و درمانی را افزایش می دهد. ونزوئلا الگوی مناسبی برای اقتصاد نیست اما اگر آنها در کاهش یارانه های سوخت موفق شدند ما نیز باید از آن الگو استفاده کنیم. 

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: