به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

تعلیق تحریم ها علیه واردات قطعات خودرو که در توافق موقت ژنو پیش بینی شده تاثیرات مثبتی برای صنعت خودروسازی کشور خواهد داشت. تعلیق این تحریم ها به خودروسازان ما کمک خواهد کرد تا قطعاتی را که در کشور ساخته نمی شود وارد کنند و میزان تولید خودرو را افزایش دهند. در عین حال باید توجه داشت که این افزایش تولید به میزانی نخواهد بود تا این کارخانه ها بتوانند در درازمدت و بدون کمک های دولتی به فعالیت های خود ادامه دهند. واقعیت اینست که تولیدکنندگان خودرو برای غلبه بر مشکلات مالی خود نیازمند کمک های دولتی هستند. این مشکلات در پی تحریم ها و رکود اقتصادی ناشی از تحریم ها بروز کرده است. در این میان ناتوانی فنی ما برای جایگزین کردن قطعات وارداتی با تولیدات داخلی هم عامل مهمی در وخیم تر شدن مشکلات خودروسازان بوده است.

خودروسازی یکی از بخش های است که بیشترین فرصت های شغلی را در کشور ایجاد کرده، ولی متاسفانه از پاییز 92 به این سو این بخش تنها در حد 30 درصد ظرفیت تولیدی اش فعالیت داشته است. این امر به علت مشکل نقدینگی و دشواری ها برای تسهیل پرداخت به عرضه کنندگان خارجی بوده است. وضعیت به جایی رسیده که برخی از خودروسازان تنها برای پرداخت حقوق کارمندانشان به دنبال دریافت وام هستند. ایران خودرو که مهمترین مجموعۀ خودروسازی کشور است برای بقا نیازمند حمایت های دولتی است و بدون این حمایت های مالی شاید مجبور باشد تولیدش را بیش از پیش کاهش دهد و یا حتی متوقف کند.

واردات قطعات خودرو طی شش ماه اول سال جاری یک سوم کمتر از دورۀ مشابه طی سال گذشته بود. این امر به طور خاص ناشی از تاثیر تحریم ها و کاهش ارزش ریال بوده است. تعداد کم تولیدکنندگان خودرو در ایران، قیمت خودرو را بالا برده و خرید خودرو را برای مردم عادی دشوار کرده است. فروش کم خودرو در داخل کشور هم مشکلات مالی خودروسازان را بیشتر می کند.

واردات قطعات خودرو به ایران برای خودروسازان بسیار حیاتی است زیرا نزدیک به نیمی از کارخانه های خودروسازی کشور نمی توانند این قطعات را در داخل تولید کنند. اظهاراتی که اخیراً در خصوص خودکفایی صنایع خودروسازی ابراز شده مطمئناً در آینده نزدیک تحقق پذیر نخواهد بود و مستلزم سالها پیگیری و سرمایه گذاری در عرصه فناوری های پرهزینه است.

نباید فراموش کرد که زمان تعیین شده برای توافق ژنو محدود است و منوط به رسیدن به توافق نهایی است.  در این دوره ما فرصت کافی نخواهیم داشت تا به جذب عرضه کنندگان خارجی خصوصا غربی بپردازیم. شرکت های غربی تا زمانی که مناقشه اتمی ایران حل نشود و تحریم ها باقی باشد علیرغم تمایلشان از ارتباط با ما حذر خواهند کرد. در واقع نگرانی های این شرکت ها زمانی رفع خواهد شد که مطمئن شوند می توانند به طور درازمدت در ایران سرمایه گذاری کنند. این امر بدان معنی است که بخش خودروسازی کشور شاید برای دوره ای نامعلوم در حال رکود باقی بماند و از ایجاد فرصت های جدید شغلی و کاهش مشکل بیکاری باز ماند.  باید به چشم انداز صنعت خودروسازی در دوران پساتحریم امیدوار باشیم.

قوانین دست و پا گیر صنعت خودروسازی و چشم انداز توافق ژنو

صنعت خودروسازی و چالش تحریم

آیا صنعت خودروسازی دوام خواهد آورد؟

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: