به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

اتاق بازرگانی مشترک ایران و اندونزی بزودی راه اندازی می‌شود
رئیس اتاق بازرگانی ایران که در راس هیأتی از فعالان بخش خصوصی بخش‌های مختلف تولیدی، تجاری، بانکی و بیمه به اندونزی سفر کرده از توافق برای راه‌اندازی اتاق بازرگانی مشترک ایران و اندونزی خبر داد.

تاجران: همچون ایران، بخش خصوصی اندونزی قسمت کوچکی از اقتصاد آن کشور را تشکیل می دهد. این امر بدان معنا نیست که هیچ فرصتی برای همکاری بخش های خصوصی دو کشور وجود ندارد، اما به هر حال در وضعیت کنونی وظیفه مقام های دولتی است که موانع پیش روی گسترش تعامل تجاری را مرتفع سازند.بزرگترین موانع برای تجارت میان دو کشور عبارتند از: تحریم ها که مانعی بر سر راه پرداخت ها و سرمایه گذاری است. قوانین دست و پاگیر و محافظه کارانه برای سرمایه گذاری که هم در ایران و هم در اندونزی وجود دارد. ساختار اقتصادهای در حال رشد ایران و اندونزی که بر صادرات سوخت و انرژی و کالا وابسته است.

حمایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از دستگاه دیپلماسی
در بیانیه سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی آمده: تردیدی نیست که دستگاه دیپلماسی رسمی کشور در چارچوب تاکتیک نرمش قهرمانانه و پافشاری بر اصول، مبانی و ارزش‌های انقلاب و حفظ منافع و مصالح ملی در روند مذاکرات هسته‌ای با 1+5 از حقوق هسته‌ای و راهبردی ملت ایران صیانت کرده...

تاجران: دستیابی به توافق جامع اتمی تنها راه بازگرداندن اقتصاد به شرایط عادی است و در این مسیر تداوم اراده ملی در سطوح حاکمیت، دولت و نهادهای مسئول ضرورتی حیاتی دارد. این بیانیه سپاه نیز برای جامعه کسب و کار امیدوار کننده است و نشان از جدیت ما برای رسیدن به توافق فراگیر هسته ای با گروه 1+5 است. مقام معظم رهبری نیز در دیدار جمعی از فرماندهان ارتش، خاطرنشان کردند دولت، چند ماهی بیش نیست که مسوولیت را به عهده گرفته است، باید به مسوولان فرصت داده شود که کارها را با قدرت به پیش ببرند، ضمن آنکه منتقدان باید در قبال دولت، با شرح صدر برخورد کنند. 

گزارش اخیر صندوق بین المللی پول

ركود اقتصادي در ايران به دليل شوك هاي بزرگي است كه در چند سال اخير تجربه شده اما علائم ركود درحال كمرنگ شدن است و اين امر مي تواند براي آينده كشور اميد بخش باشد. اين خبر انعكاس وسيعي در جامعه بين الملل داشت و در تعيين سياست هاي شركاي تجاري در خصوص مبادلات تجاري فيمابين و سرمايه گذاري در كشور نقش بسيار موثري ايفا نمود.هيات اعزامي صندوق همچنين وضعيت ميان مدت اقتصاد ايران را با توجه به توافق اخير با گروه 1+5 روبه بهبود ارزيابي كرده و ضمن تاييد روند نزولي تورم در ايران، كاهش بيشتر آن را منوط به تداوم سياست هاي انقباضي پولي دانسته است. هيات فوق، كسري بودجه 2 تا 3 درصد از GDP را عاملي براي تعادل اقتصادي بيان كرده ولي سطوح بالاتر كسري بودجه را عاملي براي تورم بيشتر ذكر نموده است

تاجران: امیدورایم اینگونه سفرها و ارزیابی های واقعبینانه بتواند ما را به درک درست تر از وضعیت اقتصادی و چاره اندیشی برای حل معضلات موجود سوق دهد. شفافیت و پاسخگویی دولت و در دسترس بودن آمار و ارقام درست برای فعالان اقتصادی و صاحبان کسب و کار ضرورت حیاتی دارد.

به نظر شما چه اخباری در هفته گذشته برای فعالان اقتصادی قابل توجه بود؟

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: