به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

آیا صنعت خودروسازی دوام خواهد آورد؟ در اوائل سال جاری ما راه های پیش روی صنعت خودروسازی کشور و روش های تقویت و افزایش صادرات این بخش را مورد بررسی قرار دادیم. رسیدگی به وضعیت صنعت خودرو یکی از اصلی ترین اولویت های ماست زیرا از سویی قیمت خودرو کماکان برای خریداران بالاست و از سوی دیگر خودروسازی بخش مهمی از اقتصاد ایران است. هم اکنون دولت جدید امیدهای تازه ای را برای آیندهء این صنعت به ارمغان آورده است و مدیران و فعالان صنعت خودروسازی هم در پی راهی هستند تا شرکت های مربوطه را در وضعیت مطمئن تری قرار دهند. دراین راستا سخنان اخیر جواد نجم الدین، مدیر عامل سابق گروه ایران خودرو قابل توجه است که اظهار کرده: برنامه راهبردی این گروه صنعتی در سال حماسه سیاسی و اقتصادی بر مبنای عدم استفاده از ارز نفتی، تولید صادرات محور و افزایش خودکفایی در ساخت قطعات ترسیم شده است.

البته شکی نیست که اقدامات فوق الذکر برای آن است که صنعت خودروسازی در مسیر صحیحی حرکت کند ولی متاسفانه برغم این هدف گذاری ها، ما همچنان در راه تحقق این اهداف و برنامه های راهبردی با مشکل روبرو هستیم. البته شایان ذکر است که هم اکنون چشم انداز صنعت خودروسازی روشن تر از زمانی است که آخرین پژوهش ما در خصوص آیندهء این صنعت منتشر شد، ولی به هر حال شرکت های خودروسازی برای یافتن عرصه های جدید فعالیت، همچنان با چالش های جدی روبروست.

هم اکنون تحریم های بین المللی یکی از اصلی ترین چالش های پیش روی صنعت خودروسازی است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران از تاثیرات منفی تحریم های بین المللی بر واردات و صادرات خودرو سخن گفته و اظهار داشته که در پی تحریم های آمریکا علیه صنعت خودروسازی کشور، فعالیت کارخانه رنو به شدت در ایران کاهش یافته است. آقای نعمت بخش افزوده است: چهار- پنج هزار دستگاه سی کی دی خودروی مگان چند ماهی است که در سایت رنو در ترکیه آماده شده و باید به ایران حمل شود، اما به دلیل مشکلات نقل و انتقال پول، هنوز این اتفاق نیفتاده است. این در حالی است که به گفته آقای نعمت بخش "شرکت پارس خودرو چند ماه پیش مبلغ ۴۰ میلیارد تومان را به عنوان پیش پرداخت برای خرید قطعات سی کی دی مگان به حساب بانک عامل واریز کرده است." اما اکنون به علت مشکلات بانکی ناشی از تحریم ها، پارس خودرو قطعات خودروها را دریافت نکرده و امکان دسترسی به وجوه واریز شده را نیز ندارد. دبیر انجمن خودروسازان در گفتگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: تحریم های بین المللی صنعت خودرو کشور باعث شده تا تامین تجهیزات لازم برای نصب ایربگ در انواع خودروهای داخلی با مشکلاتی همراه شود که وزیر جدید صنعت با اتخاذ سیاست های موثر در جهت رفع این مشکلات هستند.

در همین حال داوود میرخانی رشتی، مشاور انجمن خودروسازان هم تحریم ها را عامل مشکلات صادرات و واردات قطعاتی همچون ایربگ و کاتالیست کانورتور دانسته که برای تولید خودروهایی مطابق با استانداردهای یورو ۴ لازم است.  آقای میرخانی اظهار داشته: این قطعات را نمی توانیم مستقیم وارد کنیم و باید از واسطه ها بخریم که هزینه ها را به شدت افزایش داده و دسترسی به تکنولوژی ها و تجهیزات را سخت کرده است. البته به رغم این مشکلات، آقای میرخانی در یادداشتی در بورس نیوز، خواستار قدرت عمل در عرصه تولیدات داخلی شده و تاکید کرده: با تحریم هایی که با آن در عرصه جهانی روبرو هستیم و رسیدن ما به قطعات و تکنولوژی های روز را سخت می کند، بهتر است دست از خود تحریمی برداریم و از تولید داخلی حمایت کنیم، نه اینکه با وجود مشکلاتی که در تامین قطعات و نقدینگی وجود دارد، خطوط تولید به هر دلیلی متوقف شود.

در اینجا باید یادآور شد که تحریم ها مشکلی مضاعف برای صنعت خودروسازی کشور در بر داشته است. از سویی فشارهای بین المللی شرکت های خودروسازی را در شرایطی قرار داده که چندان امکانی برای پیگیری طرح های مشترک با شرکت های خارجی و تولید خودروهایی مرغوبتر ندارند و از دیگر سو امکان دسترسی به تسهیلاتی همچون اعتبار و پول نقد را برای پرداخت ها و مبادلات ارزی بسیار دشوار کرده است. در این شرایط و با توجه به آنکه دولت و بانک ها ابزارهای لازم را برای دسترسی به سرمایه در گردش لازم در اختیار شرکت های خودروسازی قرار نداده اند، این شرکت ها به سراغ منابع دیگری رفته اند. احمد نعمت بخش با اشاره به نحوهء دستیابی شرکت ها به ارز خارجی مورد نیاز خود گفته است: تاکنون بیش از ۵۰ درصد خرید خارجی تولیدکنندگان خودرو با ارز حواله ای انجام می شود ... در این شرایط بانک مرکزی، برای بهبود وضع تولیدکنندگان، مصوب کرده است که حواله ارز تولیدکنندگان به جای صرافی ها از طریق بانک های تجاری و با نرخ ارز مرجع بانک مرکزی صورت گیرد.

در ماه های اخیر مشکل نقدینگی نیز از جمله مسائل مورد توجه کارشناسان صنعت خودروسازی بوده است. داوود میرخانی رشتی با اشاره به بروز بحران نقدینگی در صنعت خودرو در اردیبهشت ماه سال گذشته گفت هر چند دولت پرداخت دو هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنعت خودرو را تصویب کرده ولی به گفته ایشان این تسهیلات تاکنون پرداخت نشده است. در کنار آن، شورای رقابت نیز اواخر سال گذشته وارد عرصه قیمت گذاری خودرو شده و برای حدود سه ماه، بازار خودروسازان را قفل و جریان ورودی نقدینگی به این شرکت ها را متوقف کرد.

مهرداد بذرپاش، عضو کمیسیون صنایع مجلس و مدیر عامل سابق شرکت پارس خودرو و سایپا هم مردادماه امسال در گفتگو با خبرگزاری تسنیم گفت فروش اموال مازاد شرکت های خودروسازی باید به تائید اعضای مجمع و هیات مدیره این شرکت برسد. آقای بذرپاش افزود: ایران خودرو بر اساس قانون تجارت ممنوعیتی برای واگذاری سهام خود در بخش های مختلف ندارد... در نگاه کلی فروش اموال مازاد شرکت با هیچ ممنوعیت قانونی همراه نیست، اما باید دید از نظر هیات مدیره این شرکت ها اعمال واگذاری ها به مصلحت شرکت هست یا خیر.  ایران خودرو سهام سی شرکت تجاری و تولیدی و ساختمانی وابسته به خود را به مزایده گذاشته است. 

در همین حال مهندس علیرضا شجاعی، معاون برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور در برنامه مسیر پیشرفت از طرح جدیدی برای رفع مشکل نقدینگی در صنعت خودروسازی سخن گفت. معاونت برنامه ریزی وزارت صنعت از طرحی سخن گفته که بر اساس آن ۱۶۰ میلیون دلار به ایران خودرو و سایپا اختصاص داده می شود، مشروط بر اینکه این گروه های صنعتی ۶۰ درصد از این مبلغ را برای حمایت از تولیدکنندگان کوچکتر زیر مجموعهء خود صرف کنند. این اقدام به تولیدکنندگان کوچکتر امکان خواهد داد تا لازم نباشد با مشکلات مربوط به نظام بانکی کشور مواجه شوند و بانک ها نیز خواهند توانست به تولیدکنندگان بزرگتر وام دهند. البته لازم به ذکر است که این طرح هنوز به تصویب نرسیده است و تضمینی نیز وجود ندارد که این طرح به اجرا درآید. در همین حال ملاقات های اخیر میان فعالان صنایع خودروسازی و مقام های وزارت صنعت و معدن نیز به نتیجه ای عملی نرسیده و آیندهء وضعیت نقدینگی ناشی از تحریم ها در هاله ابهام قرار دارد.

علاوه بر مسائل فوق الذکر، ترکیبی از نرخ بالای تورم و قیمت گذاری های دولتی نیز از دیگر چالش های پیش روی صنعت خودروسازی است. داوود میرخانی رشتی با اشاره به اینکه به نظر وی قیمت خودرو در دولت جدید کاهش نخواهد یافت گفت: در هشت سال گذشته صنعت خودرو سرکوب مالی شده و قیمت محصولات آن به طور مصنوعی پائین نگاه داشته شده است که نتیجه آن رشد ۷.۷ برابری شاخص قیمت کالاهای عمومی در این مدت، در مقایسه با رشد ۴.۱ برابری قیمت خودروها بوده است... به این ترتیب در حدود دو سال اخیر خودروسازان محصولاتشان را با ضرر و زیان فروختند و تنها در اسفند ماه سال گذشته موفق شدند قیمت محصولاتشان را در حد لازم افزایش دهند که آن نیز با اعتراض شورای رقابت روبرو شد.

در حالی که مدیران و فعالان بخش خصوصی قدم های مهمی در جهت تقویت صنعت خودروسازی بر می دارند، متاسفانه باید گفت که مقام های دولتی کمک شایانی در این جهت ارائه نداده اند. به طور خاص تاکنون شرایطی که به تحریم ها انجامیده و نیز وضعیتی که تحریم ها در پی داشته به گونه ای شایسته مورد توجه و نظر قرار نگرفته است. صنعت خودروسازی ایران با چالش های مختلفی روبروست ولی باید گفت تا زمانی که ما راه برون رفتی از تحریم ها پیدا نکنیم مشکلات شرکت های خودروسازی رفع نخواهد شد. زمان محدود است، هر چه سریعتر عمل کنیم، خودروسازی ما با مشکلات کمتری روبرو خواهد بود.

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: