به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

حضور فعالان اقتصادی شناخته شده به عنوان سخنرانان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران نوید بخش حرکتی مثبت برای بسط گفتمان اقتصادی و تحقق حماسه اقتصادی است. به نقل از تجارت فردا تریبون نماز جمعه تهران به فاصله دو هفته در اختیار دو گرداننده مهم‌ترین اتاق‌های بازرگانی ایران قرار گرفت. این برای نخستین بار در طول دوران پس از انقلاب است که دو رئیس اتاق بازرگانی که نماد بخش خصوصی ایران است، به فاصله زمانی نزدیک، در جایگاه تریبون نماز جمعه تهران می‌ایستند و هر دو از مواضع اقتصادی با مردم سخن می‌گویند، محمد نهاوندیان رئیس دفتر ریاست جمهور و رئیس اتاق بازرگانی ایران و یحیی آل اسحاق رئیس اتاق بازرگانی تهران. 

اقتصاد ایرانی می نویسد: تریبون مسجد و نماز جمعه تنها در دهه 60 به کمک فعالان اقتصادی طیف بازار می آمد. بازاری هایی که از نهادهای رسمی جدا شده بودند تنها از طریق روزنامه رسالت یا مسجد بازار تهران اعتراض های خود را برای دولت عیان می کردند. اما بازهم در دهه 90 تریبون نماز جمعه به طیف دیگری از فعالان اقتصادی رسیده است. حضور اسدالله عسگراولادی در صندلی کناری آیت الله مهدوی کنی در نماز جمعه تهران و سخنرانی محمد نهاوندیان و یحیی ال اسحاق در خطبه های پیش از نماز جمعه، نشانه ای تازه از ظهور دوباره تریبون فراموش شده برای اقتصاد ایران است.

حجت الاسلام سید یدالله شیرمردی، رئیس ستاد نماز جمعه تهران، می گوید: ما در ستاد نماز جمعه تهران به دنبال آن هستیم تا در راستای شعار امسال که حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی است، از صاحب نظران و خبره های هر بخش اعم از دولت، مجلس و بخش خصوصی برای ایراد سخنرانی از تریبون نماز جمعه دعوت کنیم تا این آگاهان راهکارهای تحقق شعار امسال را از این جایگاه برای مردم بیان کنند. در حوزه اقتصاد نیز، عمده مدعوین ستاد نماز جمعه تهران، آگاهان این حوزه و صاحب نظران اقتصادی در دولت و بخش خصوصی هستند و بنا داریم تا پایان امسال تعداد بیشتری از صاحب نظران اقتصادی را به پشت تریبون نماز جمعه تهران بیاوریم.

این تحول را چگونه ارزیابی می کنید؟

در انتظار حماسه اقتصادی و گذر به پساتحریم

گره سیاسی حماسه اقتصادی و چالش های روحانی

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: