به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

طی تحولات انتخابات ریاست جمهوری شاید برخی از خوانندگان فرصت نکرده باشند برخی مقالات کارشناسی در حوزه اقتصاد را که قابل توجه بودند دنبال کنند. فهرستی از این دست مقالات را آماده کرده ام که در ادامه توجهتان را به سرخط های اصلی آنها جلب می کنم:

مسعود نیلی طی گفتاری در هفته نامه تجارت فردا به بررسی وضعیت کنونی توسعه اقتصادی، رهیافت های مختلف در استراتژی توسعه صنعتی، نتایج دخالت های دولت در اقتصاد، مشکل وجود تعداد محدود بنگاه های مسلط بربخش صنعت، لزوم تعامل با جامعه بین الملل، بیماری هلندی و بسیاری مسائل دیگر پرداخته است.

اتاق بازرگانی در جلسه ای برای بررسی سیاست های تجاری کشور، یک نشست هم اندیشی با حضور کارشناسان برگزار کرد. محمد مهدی بهکیش، اسدالله عسگراولادی و محمد نهاوندیان از جمله افرادی هستند که از نیاز کشور به یک سیاست تجاری سخن گفته اند. در جلسه هم اندیشی اتاق بازرگانی برای بررسی الزامات اقتصادی، ۳۶ محور مورد تاکید قرار گرفت. 

مهندس رضا حسینی در گفتگو با عیار آنلاین به بررسی استراتژی دولت در صنعت پرداخته است.

سعید لیلاز در گفتگو با روزنامه شرق به این موضوع پرداخته که چگونه بحران کنونی اقتصادی کشور منافع کارفرمایان را با منافع کارمندان و کارگران همسو کرده است.

حسین عبده تبریزی در روزنامه اعتماد طی مطلبی تحت عنوان "اقدامات عاجل اقتصادی"، به دولت آینده دکتر روحانی هجده پیشنهاد ارائه کرده است.

مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به طور جامعه مشکلات موجود در توسعه بخش معدن را بررسی کرده و از تداخل قانونی در این بخش سخن گفته است. این گزارش اطلاعات عمیقی در خصوص بخش معادن ارائه می دهد که برای کسانی که به بحث فرصتهای موجود در این بخش علاقمندند جالب خواهد بود.

رضا بوستانی در سرمقاله دنیای اقتصاد به دو روی مشکل نقدینگی پرداخته است.

غلامرضا سلامی هم در مطلبی در دنیای اقتصاد به مشکلات بنیادین بانک مرکزی و نیاز به وجود یک بانک مرکزی واقعاً مستقل پرداخته است. 

مصطفی رناسی، رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی اصفهان از جمله کسانی است که اخیراً طی نامه ای به رئیس جمهور منتخب، از لزوم اجرای کامل قوانین مشخصی سخن گفته که می توانند به توسعه صنایع بانجامد. در این نامه اجرای ۱۲ اقدام ضروری برای حل مشکلات بخش صنایع مورد درخواست قرار گرفته است.

مازیار دانیالی طی مطلبی در پول نیوز در خصوص نیاز به فضایی رقابتی تر در اقتصاد نوشته است. دانیالی در همین حال بر لزوم رسیدن به اجماعی گسترده بر سر لزوم اقتصادی رقابتی تاکید کرده است.

هادی کوزه چی در تجارت فردا فهرست خوبی از تحریم ها ارائه داده و از تفاوتهای تحریم های جدید با تحریم های گذشته سخن گفته است.

و جعفر محمدی در عصر ایران از کشورهایی نام برده که از ادامه تشنج روابط ما با غرب منتفع می شوند، از جمله روسیه، چین و هند.

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: