به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری همه ما مسئولیت داریم تا مواضع اقتصادی نامزدها را رصد کرده و زیر نظر داشته باشیم. برنامه ما این بود که اظهارات نامزدها در پاسخ به سؤالاتی که کارشناسان تاجران مطرح کرده بودند پیگیری کنیم. به اعتقاد این گروه نامزدها باید پاسخ هایی برای این سؤالات داشته باشند. در عین حال متوجه وبسایت عیار شدیم که "محکی است بر برنامه های نامزدهای ریاست جمهوری." وبسایت عیار به خوبی برنامه های نامزدهای ریاست جمهوری و مواضع اقتصادی آنها را دنبال می کند. 

این وبسایت با حمایت فکری شبکه تحلیلگران تکنولوژی ایران اطلاعات مربوط به نامزدها را رصد کرده و در دسته بندی موضوعی و یا فردی به مخاطبان خود عرضه می کند. برای نمونه عیار مواضع نامزدها در مورد مسئله اشتغال را بررسی کرده است و در عین حال موضع هر نامزد در این خصوص را نیز ارائه می کند. وبسایت عیار برای هر موضوع مانند تولید ملی، انرژی و نفت، مسکن و یا علم و فناوری به شرح مسئله می پردازد و موارد و چالش هایی را که رییس جمهور آینده با آن مواجه است را در قالب جزوات یا پیوند به مقالات مطرح می کند. ما از پروژه عیار استقبال می کنیم و از اینکه اظهارات نامزدها را رصد کرده و پیوندها به منبع خبر را نیز فراهم می کند ابراز خرسندی می کنیم. این کار فرهنگ شفافیت و دسترسی به اطلاعات را حمایت و ترویج می کند.  

روح الله ایزدخواه، دبیر پروژه عیار می گوید دبیرخانه عیار با نامزدهای احتمالی مکاتباتی انجام داده است تا آنها دیدگاه ها و برنامه هایشان را به صورت کارشناسانه ارائه کنند و در این مسیر پاسخ هایی هم دریافت کرده است. این موضوع جای امیدواری دارد.

کارشناسان تاجران از تلاش های طرح عیار برای ارائه چنین اطلاعات مفیدی قدردانی می کند و امیدوار است این طرح در طول کمپین های انتخاباتی و پس از آن با موفقیت به کار خود ادامه دهد

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: