به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

اگر حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی دو نشان برای سال جاری باشند به نظر این گروه حل مناقشه هسته ای یک تیر است برای این دو نشان. 

حل مناقشه هسته ای بیگمان می تواند حماسه سیاسی بینظیری در تاریخ انقلاب باشد.  درایت و مدیریت صحیح در مسیر حل این مناقشه با جامعه بین المللی آغاز جدیدی خواهد بود برای اعتلای نام ایران و نظام در منطقه و بازگشت ما به جایگاهی شایسه در عرصه جهانی. از سرگیری روابط دیپلماتیک از هم گسیخته و تعامل سازنده با جامعه جهانی بدون شک حماسه ای عظیم برای ملت ایران خواهد بود تا با اتکا به توانایی ها و دانش و تخصص و بهره گیری بهینه از منابع طبیعی و انسانی کشور بتوانیم در عرصه جهانی آنچنان بدرخشیم که شایسته باشد. فشارهای ناعدلانه سیاسی بر کشور، ما را از مسیر تولید و سازندگی دور کرده است. هر چند با مقاومت و هشیاری از شدت آسیب ها اندکی کاسته شد اما زمان آن رسیده تا این تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم. استقلال و انزوا دو مقوله متفاوت هستند و نباید هزینه انزوای ناخواسته را به پای استقلال نوشت و آن را توجیه کرد. استقلال سیاسی کشور تضادی با تعامل سازنده سیاسی با جامعه بین المللی ندارد.

حل مناقشه هسته ای به اعتقاد بسیاری از آگاهان به مسائل اقتصادی یکی از کوتاه ترین و مؤثرترین راه ها برای برون رفت از بحران اقتصادی کنونی است که به واسطه تحریم ها بر ما تحمیل شده است. حل این مناقشه می تواند تجلی حماسه اقتصادی باشد که از اهداف تعیین شده توسط مقام معظم رهبری است. برطرف کردن تحریم ها نیازمند اصلاحات ساختاری و درازمدت نیست.  متوقف کردن تحریم ها ساده نیست ولی با قبول هزینه ای اندک، مسیر آینده ای روشن را پیش روی ما قرار خواهد داد. افزایش 50 درصدی درآمد نفتی، ثبات بازار ارز، توقف روند نزولی ارزش ریال، باز شدن بازارهای صادراتی جدید و امکانات تجارت و نقل و انتقالات مالی بی دردسر نمونه های کوچکی از تأثیر سریع این اقدام خواهد بود. تأثیر این حماسه سیاسی و اقتصادی حتی در کوتاه مدت می تواند اثرات مثبتی به همراه داشته باشد که توقف فرار سرمایه و جذب سرمایه خارجی از این جمله اند.

یک تیر و دو نشان، حل مناقشه هسته ای است تا حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی متحقق شود.

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: