به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

مقام معظم رهبری در دیدار امسال خود با فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش تأکید کرد: ملّت ایران راه خودش را پیدا کرده؛ ملّت ایران حرکت را با منطق و عقلانیّت و با توکّل به خدا، با قدرت، با سرعت، با اطمینان به نفس دارد پیش میبرد و این راه را طی میکند.

تأکید مقام معظم رهبری در این سی و هشتمین بهار آزادی و ایام الله دهه فجر بر حرکت منطقی و توأم با عقلانیت و توکل بسیار حائز اهمیت است.  امروز همه ما انقلابی هستیم و باعث مسرت است که با منطق و عقلانیت توانسته ایم مفهوم انقلاب و انقلابی بودن را در تحولات داخلی و بین المللی به خوبی درک کنیم.

امروز انقلاب و ثمرات آن به شخص یا نهاد یا گروه خاصی اختصاص ندارد و تک تک آحاد مردم عزیز میهن اسلامی ما پاسداران این انقلاب و ارزش های آن هستند و هر یک در جایگاه خود به این وظیفه خطیر توجه دارد. دکتر روحانی در اجتماع بزرگ مردم تهران در مراسم راهپیمایی 22 بهمن گفت: انقلابی‌ بودن یعنی پویایی، مقاومت، آزادگی و با تنگ‌اندیشی و با خودمداری سازگار نیست.

رییس جمهوری پیشتر و  در سی و چهارمین دوره جایزه کتاب سال نیز گفت: انقلاب اسلامی پیروزی منطق، بیان، استدلال، قلم، کتابت، علم مردم با راهبری امام بود. دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنانش به تکرار همین الگو در دوران کنونی و در جریان مذاکرات هسته ای اشاره کرد و افزود: عامل اصلی پیروزی در این مذاکرات دو نظریه رهبر معظم انقلاب بود. اینکه ایشان در ایام انتخابات سال ۹۲ اعلام کردند که رأی مردم، حق‌الناس است و هر کس حتی اگر با نظام میانه‌ای ندارد باید بخاطر کشورش پای صندوق‌های رأی بیاید و نیز با نظریه نرمش قهرمانانه، باعث شدند که ما در مذاکرات به موفقیت برسیم.

نکته ای که ریاست جمهوری بر آن تأکید داشت بسیار حائز اهمیت است. اصل مشروعیت نظام که از مردم می آید و همان «علم مردم» است و سیاستگذاری و نظریه نرمش قهرمانانه که همان «راهبری امام» تلقی می شود.  دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بدون تردید اگر اندیشه نرمش قهرمانانه و حق‌الناس بودن آراء و تشویق مردم به حضور در پای صندوق آراء نبود، نمی‌توانستیم به پیروزی برسیم و امروز هم اگر ده‌ها مشکل پیش پای ما وجود دارد، بدانید که با فکر، اندیشه و قلم می‌توان آنها را برطرف کرد.

همه ما به عنوان فعالان اقتصادی می دانیم که مسائل اقتصادی و چالش های به جا مانده از دوران تحریم تا چه حد مورد توجه مردم و مسئولین بوده است. رییس جمهوری پس از نشست مشترک سران سه قوه در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه سران قوا ، مسائل مهم کشور از جمله مسایل اقتصادی و گام هایی که دولت در ماه های گذشته با حمایت قوای قضاییه و مقننه برداشته است ، مورد بحث قرار گرفت. وی با تاکید براینکه باید راه را برای حرکت شتابان اقتصادی در کشور آماده تر کنیم ، گفت: ضروری است تا فضای مناسبتری را برای کسب و کار  و سرمایه گذاری سرمایه گذاران داخلی و خارجی آماده کنیم تا به این ترتیب در جامعه رفاه بیشتری ایجاد شود.

سخنان رییس جمهور در مراسم 22 بهمن حاوی گزارش های امیدوار کننده وی از دستاوردهای دوران پسابرجام بود (جزئیات را در اصل گزارش بخوانید). امیدواریم ایام الله فجر امسال طلیعه فجر پساتحریم باشد و در این مسیر با حفظ وحدت و انسجام ملی، همدلی و هم افزای، با منطق و عقلانیت در این مسیر گام های سازنده ای برداریم.

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: