به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

وقتی حدود 10 ماه پیش تلاش خودمان را با حمایت شما همکاران و فعالان دلسوز اقتصادی آغاز کردیم یک هدف داشتیم که همچنان به آن متعهدیم و آن بسط گفتمان اقتصادی است.  احساس ما این بود که علیرغم تلاش معدودی از افراد صاحب نظر و برخی از روزنامه ها و نشریات توجه کمی به مشکلات اقتصادی معطوف است.  برداشت ما این بود که بسیاری از افراد از گفتگوی شفاف و ابراز دیدگاه هایشان به شکل عمومی و علنی  سر باز می زدند و این مهم ما را از آگاهی و درک واقعیت های موجود دور کرده بود.

با وجود اقدامات محدود در مسیر حل مشکلات اقتصادی کشور باعث مسرت و خوشحالی ما است که می بینیم در سال جاری سطح گفتمان اقتصادی ارتقا یافته و هم اندیشی های گسترده تری به شکلی عمومی تر بین همکاران و در میان مردم در جریان است که به واقعیت های مشکلات اقتصادی کنونی و دلایل و راه حل های آن می پردازد. این حرکت به حدی بوده که حتی مقام معظم رهبری نیز در مورد نقدینگی و مسائل تخصصی تر اقتصادی مطالبی بیان کرد. 

جا دارد در این فرصت از چند رسانه نام ببریم که در مسیر این تلاش و بسط گفتمان اقتصادی نقشی به سزا ایفا کرده و می کنند.  تلاش های اینگونه رسانه ها و همفکری کارشناسان و اهل فن باعث شده تا آگاهی جمعی ما نسبت به مشکلات اقتصادی و ریشه یابی آنها افزایش پیدا کند. 

 روزنامه دنیای اقتصاد

تجارت نیوز

ماهنامه اقتصاد ایران

وبسایت دکتر سید حمید حسینی

شبکه تحلیلگران تکنولوژی ایران

اقتصاد ایرانی

روزنامه جهان صنعت

گسترش آنلاین

ایران اکونومیست

روزنامه هدف و اقتصاد

خبرآنلاین

روزنامه آرمان

روزنامه قانون

و...

این فهرست ادامه دارد ولی در اینجا به همین مجمل بسنده می کنیم و امیدواریم این همفکری ها همچنان ادامه یابد و هر یک از ما بتوانیم سهم خود را در بسط گفتمان اقتصادی ایفا کنیم. لطفا اگر وبسایتی و یا وبلاگی به نظر شما در این مسیر گام بر می دارد آن را با ما و سایر همکاران در میان بگذارید.                                                                                                                                                             

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: