به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

اگر در حال حاضر عملکرد دولت را در ارتباط با وعده های اصلاحات اقتصادی ارزیابی می کنید به اظهارات زیر که حدود 18 ماه پیش منتشر شده اند نگاهی بیاندازید. 
ارسلان فتحی پور، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در فروردین 1390 گفت:  با مدیریت صحیحی که دولت در سال گذشته انجام داده و همچنین با مدیریت صحیح در سال جاری نرخ تورم افزایش زیادی نخواهد داشت.

شمس الدین حسینی، وزیر اقتصاد، در فروردین 1390 در مقام سخنگوی اقتصادی دولت گفت: شیوه تامین مالی در کشور به صورتی خواهد بود که از ظرفیت‌های بازار سرمایه استفاده بیشتر شده و فشار بر روی منابع بانکی که احتمالا منجر به اضافه برداشت‌ها و به دنبال آن افزایش پایه پولی خواهد شد، کم می‌شود. لذا کار با این رویکرد دنبال خواهد شد و در مجموع با مدیریت منابع پولی – مالی کشور، مولفه‌های تشدید نرخ تورم را کنترل می‌کنیم.

رحيم ممبينی، معاون بودجه معاونت برنامه ريزی و نظارت راهبردی رييس جمهور، در اسفند 1389 گفت:  نرخ بيكاری در سال آينده يك تا دو درصد كاهش يابد و در بدترين حالت ثابت می ماند. 

حجت ‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌ الدینی معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور، در اسفند 1389 گفت: سال آینده سال اشتغال است و به گفته وی، در لایحه بودجه 1390 توجه ویژه‌ای به موضوع اشتغال شده و هدف‌گذاری 2 میلیون و 200 هزار تا 2 میلیون و 400 هزار فرصت شغلی در بودجه 90 قرار داده شده است.


شمس الدین حسینی، وزیر امور اقتصادی و دارائی، در بهمن 1389 ضمن اعلام اینکه نرخ تعادلی دلار برای سال آینده 1050 تومان خواهد بود گفت: ممکن است در یک روز نرخ بازار کمی بالاتر یا پائین تر از نرخ تعادلی باشد که این امر معمولی است. وی افزود: تصور اینکه نرخ ارز همانند 10 سال گذشته تغییرات شدیدی داشته باشد اشتباه است، دولت به هیچ وجه اجازه سفته بازی در بازار ارز را به هیچ کس نخواهد داد .

محمود بهمنی، رييس كل بانك مركزی ايران، در فروردین 1390 اعلام کرد تحريم‌ های مالی  وضع‎ شده عليه بانك‌های ايران هيچ تاثيری در جريان پول در كشور ايران نداشته است. وی با اشاره به اقتصاد ايران گفت: ما قوی تر از گذشته هستيم.

رحيم ممبينی، معاون بودجه معاونت برنامه ريزی و نظارت راهبردی رييس جمهور، در اسفند 1389 گفت: پیشبينی اين است كه با توجه به حضور مقتدرانه دولت در صحنه اقتصاد و در اختيار داشتن منابع كافي درآمدهاي ارزی قيمت ارز در سال آينده نيز در كنترل دولت قرار گيرد و قيمت دلار در همان حد 1100 تومان باقی بماند.

علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه، در فروردین 1390 گفت: قدرت ایران رو به اوج گیری است و روز به روز نفوذ کلامی و جایگاه سیاسی ایران در دنیا بروز و ظهور بیشتری پیدا می کند.

عبدالرضا شيخ‌ الاسلامی، ‌وزير كار، در فروردین 1389 اعلام کرد: ما تنها كشوری هستيم كه افراد آن به دليل وضعيت مالی درمانده از درمان نيستند و همچنين در ايران ديگر كسی شبی را گرسنه به صبح نمی ‌رساند.

  این ها مشت نمونه خروار بود و به همین جهت بسط گفتمان اقتصادی در صدر اهداف وبسایت تاجران قرار دارد.  به ما در این مسیر کمک کنید و سهم خود را در بسط گفتمان اقتصادی ایفا نمایید. 

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: