به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

رئیس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد که راه‌اندازی بورس ارز از دستور کار خارج شده است. به گزارش خبرگزاری فارس محمد نهاوندیان امروز بعد از جلسه شورای گفت‌‌وگو در جمع خبرنگاران گفت: بورس ارز از دستور کار بانک مرکزی خارج شد و در اولویت‌های بعدی قرار گرفته است. وی ادامه داد: طی چند روز آینده آینده عرضه ارز افزایش پیدا می‌کند. این در حالی است که شانزدهمین شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی امروز باز هم بدون حضور وزرا تشکیل شد.


در همین حال عضو شورای عالی بورس با تکذیب هرگونه تصمیمی مبنی بر منتفی شدن تشکیل بورس ارز ، از راه اندازی قطعی این بازار در آینده ای نزدیک خبر داد.


محمدرضا پورابراهیمی، نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس،  در گفتگو با مهر درباره اخباری مبنی بر منتفی شدن راه اندازی بورس ارز، اجرای این برنامه را قطعی اعلام کرد و افزود: در حال حاضر هیچ تصمیمی مبنی بر خارج شدن موضوع راه اندازی بورس ارز از دستور کار بانک مرکزی وجود نداشته و به طور حتم این بازار متشکل به عنوان یکی از ساختارها و مکانیزم های مدیریت بازار ارز بزودی راه اندازی خواهد شد. وی افزود: با توجه به توافق نهایی دولت با بانک مرکزی و سازمان بورس در مورد بورس ارز کمیته مشترکی برای پیگیری و بررسی این بازار تشکیل شده و مجلس شورای اسلامی نیز در این راستا ضمن حمایت از این موضوع به شدت پیگیرآغاز فعالیت آن می باشد.


کارشناسان تاجران به زودی در این خصوص با توجه به ابعاد گسترده مسئله ارز و نرخ تبدیل و میزان عرضه مطلبی را به شما تقدیم خواهد کرد. پیشتر نیز در خصوص مخالفت بخش خصوصی با تشکیل بورس ارز به شما اطلاع دادیم و همچنین اینکه بر سر نرخ تبدیل ارز چه خواهد آمد؟  نظرات خود را با ما در میان بگذارید تا در تهیه گزارش کارشناسان تاجران از آن بهره ببریم. 

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: