به اشتراک بگذارید
اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

اگر کسی در خارج اخبار چند هفته اخیر را مطالعه کند حق دارد فکر کند که مهمترین و اساسی ترین مشکل ما قیمت و کمبود مرغ است!  به نظر می رسد همه دارند در مورد مرغ صحبت می کنند و هم و غمشان شده مرغ! وقتی هم که مطبوعات از قیمت مرغ نمی گویند، موضوعات دیگری چون تنظیم خانواده، اقلیت ها در میانمار، طرح برخورد با بد حجابی و خلاصه از این دست مطالب در آن ها بیشتر به چشم می خورد که همه باعث منحرف شدن افکار مردم از توجه به مشکلات اساسی و عدم توجه دولت به آنها است. 

شما حق دارید به من بگویید قیمت مرغ یک مشکل واقعی است. بله درست است و من هم منظورم این نیست که مشکلاتی که مردم برای یک لقمه نان و سیر کردن خانواده با آن مواجه هستند را کوچک جلوه دهم یا نادیده بگیرم ولی کاهش قیمت مرغ چیزی را حل نمی کند.  تحریم ها، بن بست فاز دوم یارانه ها، مداخله دولت در اقتصاد، نقدینگی افسار گسیخته، سقوط ارزش ریال... دولت ترجیح می دهد ما در مورد کدامیک از این مشکلات صحبت کنیم؟  این مشکلات و یا قیمت مرغ؟  اگر شما قرار بود زیر فشارهای سنگین نه تنها در مورد سیاستگذاری های اقتصادی بلکه در مورد سیاست خارجی خود تجدید نظر کنید، آیا ترجیح نمی دادید قیمت مرغ به موضوع بحث مردم تبدیل شود تا توجه آنها از موضوعات دور افتد؟ 

 پس از سال ها تلاش و پیگیری بخش خصوصی برای مطرح کردن فهرستی از مشکلات اقتصادی، توجه و آگاهی نسبت به این مشکلات اقتصادی اساسی گسترش یافته است.  ما نمی توانیم و نباید اجازه دهیم ذهن ما از توجه به مشکلات اساسی منحرف و در پچ پچ و همهمه در مورد قیمت مرغ خلاصه شود. 

اشتراک در Facebookاشتراک در Google Plusاشتراک در Twitterاشتراک در تلگرام

نظرسنجی

به عنوان فعال اقتصادی، از کدام گزینه برای مقابله با فشارهای بین المللی حمایت می کنید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: