دیپلماسی تجاری

 مشارکت در اقتصاد جهانی و همگامی تجاری با دنیا نیازمند وجود یک دیپلماسی کارآمد است. در این راستا دکتر ظریف برنامه ای مشخص برای سیاست خارجی دولت دوازدهم تدوین نموده که جنبه های گوناگونی دارد و از مشکلات زیست محیطی تا بهبود روابط منطقه ای و پررنگ نمودن نقش ایران در یک نظم جهانی چند قطبی را مورد توجه قرار می دهد. اما مرکز توجه در دیپلماسی دولت دوازدهم اقتصاد و تجارت است. محوریت تجارت در رویکرد سیاست خارجی ما تحولی مثبت در رستای تقویت برونگرایی و توجه به نیازهای ضروری برای تحقق اقتصاد مقاومتی است. 

ظریف  سایت تاجراندیپلماسی تجارت محور تنها یک حرکت تاکتیکی نیست بلکه رویکردی درازمدت و زیرساختی است که نمایانگر درک ضرورتهای تاریخی در جهان چند قطبی است. در جهان به هم تنیده امروز، رفاه اقتصادی داخلی به تقویت روابط تجاری بین المللی گره خورده و این تعاملات عملا اجتناب ناپذیر شده است. هر چند درونزایی اقتصادی و توجه به ظرفیتهای بومی همواره باید مد نظر قرار گیرد، ولی باید توجه داشت که تمرکز بر تجارت بین المللی و جذب سرمایه گذاری خارجی نیز از ارکان اصلی امنیت اقتصادی است و دیپلماسی تجارت محور یکی از هوشمندانه ترین سیاستها در این راستا تلقی می شود.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

نوشتار زیر توسط یکی از خوانندگان سایت تاجران در واکنش به مقالات اخیر همکاران تاجران و در ارتباط با نظرسنجی سیاستگذاری های منطقه ای کشور برای ما ارسال شده است. کارشناسان تاجران از هم فکر و هم افزایی فعالان اقتصادی در مسیر دستیابی به سیاست های بهینه و بسط گفتمان اقتصادی استقبال می کنند.

انتخاب یک کشور به عنوان شریک تجاری تصمیمی استراتژیک است که به عوامل مختلفی فراتر از تجارت و اقتصاد مربوط می شود. تعامل اقتصادی با یک کشور به ایجاد امنیت و ثبات در روابط فی مابین می انجامد. در ضمن کشورها ممکن است با استفاده از روابط تجاری بر نفوذ سیاسی خود در کشور شریک هم بیافزایند.

خاورمیانه تاجرانایران در منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی حضور موثری دارد و هر دو اهرم اقتصادی و نظامی می تواند در تحولات منطقه ای تعیین کننده باشد. ولی سوال اینجاست که در منطقه پر آشوب خاورمیانه آیا استراتژی و رویکرد اقتصادی کارآمدتر است یا نظامی؟ و یا آمیزه ای از هر دوی این رویکردها؟ برای پاسخ به این سوال بد نیست به دو نمونه چین و عربستان سعودی نگاهی بیاندازیم.

آیا چین در پشت پرده روابط تجاری، مقاصد نظامی دارد؟

ارسال ديدگاه (1 ديدگاه)

سوالات و ابهامات سرمایه گذاران نسبت به سیاست خارجی کشور ما، چقدر بر میزان ورود سرمایه به ایران تاثیر می گذارد؟ پاسخ به این سوال بخشی از دلایل مربوط به موانع جذب سرمایه خارجی را روشن می کند. کشورهایی مانند آلمان، برقراری روابط تجاری با ما را مشروط بر ایفای نقشی سازنده توسط ایران در منطقه می دانند.

آیا این رویکرد حکایت از سیاست زدگی برخورد کشورهای اروپایی با ما دارد و اینکه آنها با طرح مطالبات سیاسی، به فکر منافع درازمدت اقتصادی خود نیز هستند؟ واقعیت این است که کشورهای قدرتمند علاوه بر منافع اقتصادی، ملاحظات سیاست خارجی را نیز چراغ راه خود قرار می دهند و تصمیماتشان لزوما بر اساس سود اقتصادی کوتاه مدت توجیه پذیر نیست. البته تحلیل کشوری همچون آلمان این است که سود درازمدت اقتصادی در ثبات منطقه نهفته است و در این راستاست که از ما به عنوان یک کشور تاثیرگذار، مطالباتی برای حفظ امنیت و آرامش منطقه ای دارند.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

بلوغ سیاسی تاجراندگردیسی فرایندی است که طی آن یک موجود زنده به واسطه گذار از مراحل گوناگون بیولوژیک و تاثیرات محیطی، تکامل می یابد و به موجود به ظاهر کاملا جدیدی بدل می شود. یک نمونه از دگردیسی تبدیل کرم به پروانه است. هر چند جانور پس از دگردیسی کاملا تغییر یافته ولی در واقع موجود جدید، ادامه و تکامل موجود اول است. این روند را می توان به عنوان تمثیلی برای تحولات سیاسی نیز به کار برد. در کشور ما چهار دهه طول کشید تا سیاست خارجیمان دگردیسی خود را تکمیل کند و به مرحله تکامل برسد. انقلاب اسلامی هویتی را برای سیاست خارجی کشور رقم زد که از سویی با مبانی ایدئولوژیک انقلاب همخوانی داشت و از دیگر سو برآیند منطقی شرایط منطقه ای و فرامنطقی سالهای آخر دهه پنجاه و اوایل دهه شصت بود.

در سالهای پنجاه و شصت شمسی و در متن جنگ سرد و تنشهای موجود، شعار «نه شرقی، نه غربی» گزینه مناسبی به نظر می رسید و با شرایط دو قطبی معادلات بین المللی هماهنگی داشت. اما با گذشت زمان و بلوغ هویت ایرانی-اسلامی از یک سو و بروز تحولات بین المللی و ورود به جهان چند قطبی از دیگر سو، سیاست خارجی ما هم تحول یافت و به برآیندی واقعی از درونزایی و برونگرایی بدل گردید.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

طی سال های اخیر طرح جاده ابریشم نوین یکی از اصلی ترین طرح های دولت چین بوده که هم ابعاد سیاسی و هم ابعاد اقتصادی دارد و از اصلی ترین تلاش های استراتژیک دولت پکن برای مقابله با چالش های منطقه ای و بین المللی در جهان چند قطبی امروز محسوب می شود. پروژه هایی که به طرح عظیم احیا جاده ابریشم گره خورده، هم می تواند به افزایش نفوذ چین کمک کند و هم برای کشورهایی مثل ایران که در این مسیر قرار گرفته اند سودمند باشد. در این راستا، ما ضمن استقبال از فرصت های پیش رو برای پیگیری دیپلماسی تجاری و جذب سرمایه گذاری خارجی، باید درک درستی از نیات درازمدت دولت پکن داشته باشیم و برونگرایی را با هشیاری و استقلال رای همراه کنیم.

همانطور که اسدالله عسگراولادی، رئیس اتاق مشترک ایران و چین تاکید کرده، گام اول مشارکت در طرح «یک کمربند، یک راه»، شناخت بیشتر کشورهای همکار است و در این میان هشیاری درباره برنامه های درازمدت مهمترین کشور این طرح یعنی چین بسیار حیاتی است.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

نظرسنجی

آیا سیاست ها و رویکردهای منطقه ای ما نیاز به بازبینی دارد؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: